top of page

Фізкультура й спорт – важливо!!!
З 10 вересня по 16 вересня у Видраницькому ліцеї відбувся ряд спортивно-оздоровчих заходів, які проходили в рамках Всеукраїнського Олімпійського уроку та Всеукраїнського Олімпійського тижня. Мета: виховання в учнів ціннісної орієнтації на здоровий спосіб життя; покращення здоров’я; набуття необхідних знань в області фізичної культури й спорту; залучення учнів до систематичних занять фізичною культурою.
Протягом Тижня було проведено: 
-    лінійку з нагоди відкриття Олімпійського тижня, Олімпійський день бігу «Майбутні олімпійці»;
-    змагання з футболу та міні-футболу;
-    години спілкування: «Правила здоров’я», «Фізкультура і спорт, як важливий компонент загальнолюдської культури і формування особистості», «Вести здоровий спосіб життя – це модно і корисно», «Дбайливе ставлення до свого здоров’я», «Ми - діти з планети здоров'я», «Здоров'я — це сучасно», «Спорт – грація, сила, здоров’я», «Життя – твій шанс, цінуй його»;
-    осінню  спартакіаду «Дружні, спритні, спортивні» (1-4 класи);
-    виставку книг  у шкільній бібліотеці «Спорт для всіх!» (до дня фізичної культури і спорту).
Всі учасники заходів отримали позитивний заряд здоров’я та збагатилися новими знаннями в області фізичної культури.

У Міжнародний день благодійництва маємо нагоду ще раз подякувати Людям з великими серцями – волонтерам, благодійникам та всім дорослим і дітям, які не шкодують сили, часу та коштів для добрих справ. А їх зроблено багато. Серед нещодавнього: благодійний фестиваль дитячих мрій (2 вересня), на якому було зібрано 19650 гривень на потреби наших захисників; також ми дізнались про волонтерську ініціативу нашого випускника Левчука Володимира, який зібрав 15 дронів за власний кошт і тепер ці прилади допомагають на фронті. А скільки ще добрих справ роблять наші українці!
Дякуємо за щедрі серця і душі, небайдужість, ініціативність, чітку громадянську позицію, патріотизм, ентузіазм та невтомність у творенні добра, усім, кому не байдужа доля Української нації. Нехай Господь віддячить Вам сторицею за ваше милосердя та допомогу!
Пам’ятаймо: благодійником може стати кожен із нас, підтримуючи сьогодні волонтерською допомогою тих, хто цього потребує. Сильні разом!

День знань у Видраницькому ліцеї
2 вересня для здобувачів освіти відбулося традиційне осіннє свято, з якого починається важливий етап життя всіх, хто вчить і хто навчається, а також тих, хто забезпечує та підтримує успішне й комфортне середовище освітнього процесу. Розпочався ранок з урочистої лінійки, на яку запросили шановних гостей, батьків, учнів та працівників ліцею, а також найменших школярів разом з одинадцятикласниками. Похвальні листи, теплі слова вітань, настанови, подяки захисникам – все це лунало на подвір’ї ліцею.  Право першого дзвоника було надано учневі одинадцятого класу Богдану Лахтюку та учениці 1-го класу Уляні Король. По завершенню урочистостей класні керівники для учнів провели Перші уроки, а батьки та гості отримали можливість долучитися до Фестивалю дитячих мрій та зробити свій внесок на допомогу ЗСУ. Спільними зусиллями було зібрано понад 19600 гривень, які будуть спрямовані на допомогу нашим захисникам.
Видраницький ліцей бажає дітям – успіхів, батькам – терпіння, вчителям – мудрості, а Україні – миру і Перемоги! Спокійного та успішного нового навчального року!

Щодня українці виборюють своє право на власну Незалежність, власну свободу, власні державні символи, право вибору того життя, на яке ми заслуговуємо. І це залежить від кожного з нас, дорослих і дітей, чоловіків та жінок, таких різних і таких схожих. Наше теперішнє формує наше майбутнє. 
З нагоди Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України у Видраницькому ліцеї було організовано та проведено:
- загальношкільну церемонію урочистого підняття Державного Прапора України;
- хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України;
- свято Незалежності «Україно, цвіти у любові й добрі!» (2,3 кл.);
- відео перегляд «Про День Державного прапора України дітям» та майстер-клас «Прапор з паперу» (4 кл.);
- перегляд відеопрезентації «З Днем Незалежності, моя Україно!» (6-А);
- перегляд відеоролика «23 серпня – День Державного Прапора України» (7-Б);
- онлайн-презентація « День Державного Прапора України», «24 серпня – День Незалежності України» (8 кл.);
- перегляд відеоролика «Шлях до Незалежності України» (9 кл.);
- перегляд відеопрезентації «День Державного Прапора України» (10 кл.)
- онлайн-презентація «23 серпня – День Державного Прапора України» (1-11 кл.)
Видраницький ліцей вітає з Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Тиждень безпеки дорожнього руху
З 13 по 19 травня у ліцеї проходили заходи до Тижня безпеки дорожнього руху за загальною назвою «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану». Для учнів 1-11 класів протягом тижня проведено низку заходів, спрямованих на формування безпечної поведінки учасників дорожнього руху та розуміння необхідності дотримання Правил дорожнього руху. 
У рамках тижня безпеки дорожнього руху в 1-11 класах проведено єдиний національний уроку "Безпечна дорога додому" з основ безпеки дорожнього руху та попередження травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод в рамках національного проєкту "Безпечна країна".
Класними керівниками було проведено бесіди з батьками та учнями, які мають велосипеди, роликові ковзани, самокати з питань дотримання правил безпечного дорожнього руху.  Також для третьокласників було проведено вікторину "Знавці правил дорожнього руху".

У Видраницькому ліцеї відбулося родинне свято «Дружня родина – щаслива дитина. Щаслива дитина – могутня країна!» під керівництвом класного керівника 3 класу Авдіюк В.М. та музичного керівника Ятчука С.С.  
У кожній родині є свої правила та традиції. Родина третьокласників - не виняток. Діти наполегливо навчаються, з цікавістю дізнаються щось нове, дружньо та весело проводять час поза уроками . 17 травня у них пройшло незвичне свято, бо батьки запрошені не в якості глядачів, а повноцінними учасниками. Для всіх випала унікальна можливість побачити, що творчі та активні не лише  діти, але  і їх батьки. Усі разом співали та танцювали, відповідали на каверзні питання, та перевтілювалися на кумирів наших дітей. А головне, усі присутні  активно прославляли нашу неньку Україну, бо лише могутня держава має щасливих дітей та дружні родини.

Оголошено результати конкурсу "БУТИ ЯК ВОНА: історія Ірени Сендлер", організованого Фондом "Честь допомоги дітям" у Варшаві у співпраці з Волинською обласною радою. Міжнародне жюрі (віце-міністерка культури і національної спадщини Польщі пані Йоанна Шойрінг-Вельгус, донька Ірени Сендлер – пані Яніна Згжембська та поважні урядовці Польщі) визначили переможців конкурсу «БУТИ ЯК ВОНА», серед яких учениця Видраницького ліцею Катерина Авдіюк (отримала звання «Герой нашого часу»). Досягли успіху в конкурсі завдяки таланту Марії Михальчук, учениці 9-го класу, яка намалювала портрет Ірени Сендлер (одна з умов конкурсу) та Христині Ковальчук, яка писала есе про вчинки однокласниці спільно з Катрусею. Уроки, присвячені діяльності Ірени Сендлер, організувала та провела вчителька історії Наталія Хоцевич. Дякуємо всім, чиє залучення та зусилля допомогли досягнути успіху!

Козацький гарт  

10 травня на базі Видраницького ліцею відбувся територіальний етап Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю «Козацький гарт». Команди учасників долали наступні рубежі: дартс, естафета з перешкодами, футбоулінг, валуни. У змаганнях взяли участь 6 команд громади, серед яких видраницькі ліцеїсти вибороли ІІ місце, поступившись лише команді Річицького ліцею. Вітаємо наших учасників та бажаємо подальших здобутків на спортивних теренах.

День Європи 
З нагоди відзначення Дня Європи для учнів 6-11 класів у ліцеї відбувся виховний захід «Хто вони, справжні друзі України?», який організували та провели учні 10 класу під керівництвом Тетяни Назарук та за активної участі батьківського комітету десятикласників. Під час заходу глядачі дізнавалися про історію появи Дня Європи, скеровували «Погляд у глиб віків», знайомилися з цікавими фактами про країни Європи, мали змогу виграти солодкі призи у вікторині «Що ми знаємо про Європу?». Ведучі заходу розповідали про наших європейських союзників, які підтримували та підтримують Україну в протистоянні з російським агресором. Також глядачі переглянули відеодобірку «Видранчани, які захищають нашу незалежність» під щемливий спів Маргарити Токарської. Нікого не залишила байдужою рубрика  «Українська кухня», особливо, коли глядачам запропонували посмакувати запашним українським борщем, варениками, пампушками з часником, пиріжками, узваром та іншими смаколиками традиційної кухні українців. Окрім цього, протягом дня проходила благодійна акція «Чай/кава для ЗСУ» з метою збору коштів на виробництво дронів у Видраницькому ліцеї, завдяки чому було зібрано понад 7 тисяч гривень. Дякуємо всім, хто долучився до проведення Дня Європи та до благодійної акції-збору.

Миру та ПЕРЕМОГИ!

День пам’яті та перемоги 2024
   8 травня 2024 року виповнилось 79 років від дня закінчення Другої світової війни. Сумуємо за загиблими та втраченими поколіннями, співчуваємо мільйонам людей, чиї долі скалічила війна, сприймаємо цю подію як пересторогу від повторення, і в той же час наша країна страждає від агресії кровожерливого сусіда, який втратив не лише пам'ять, а й розум.
   З метою формування розуміння глибини та змісту подій минулого та сучасності у ліцеї організовано та проведено наступні заходи до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років:
-    загальношкільна хвилина мовчання;
-    загальношкільна акція «Мак пам’яті»;
-    хвилина пам’яті «Трагічні сторінки історії» (1 кл.); 
-    історична бесіда «08 травня – День пам’яті та перемоги, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни» (2 кл.);
-    заочна мандрівка «Героїчна країна, в якій я живу» (3 кл.);
-    година спілкування «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» (3 кл.);
-    урок мужності «Пам’ять серця» (4 кл.);
-    година пам’яті «Слідів війни не заметуть століття..» (5-а кл.);
-    урок державності та патріотизму «Жовто-блакитне серце ніколи не здається» (5-Б кл.); 
-    урок мужності «На колінах стою перед вами, сповідаю жалобу свою» (6-А кл.);
-    виховна година до Дня пам’яті та перемоги «Не  загасити пам’яті вогонь» (6-Б кл.);
-    урок мужності «В ім’ я твого й мого життя» (7 кл.);
-    урок мужності «Дорогами визволення України» (8 кл.);
-    година пам’яті «Їх обпалювала полум’ям війна» (9 кл.)
-    урок мужності «На колінах стою перед вами, сповідаю жалобу свою» (11 кл.)
-    операція «Пам’ять» (9-10 кл.)
-    панахида за загиблими у Другій світовій війні та російсько-українській війні, покладання квітів до могил;
-    день Європи «Хто вони, справжні друзі України» (10 кл.)
   Одним із символів пам’яті про жертви Другої світової війни стала квітка червоного маку як символ ніжності та краси - з одного боку, а з іншого - червоний колір маку асоціюється з кров'ю, а чорна середина – слід від кулі на тілі людини. 
   Україна продовжує боротьбу за свою свободу, незалежність та демократію. Українці виборють своє право на життя у надзвичайно складних умовах, воюючи з жорстокою державою, яка нехтує міжнародним правом, будь-якими нормами моралі та людяності. Прагнемо, щоб слова «Ніколи знову!» були справедливими та актуальними, а «можем павтаріть» - згинуло навіки.

У цей благословенний час прийміть найщиріші вітання з Великим Днем Світлого Христового Воскресіння! Нехай Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, вселяє спокій у серцях, живить душу та укріплює віру.

                                                      Дбаємо про безпеку!
З 15 по 19 квітня в ліцеї проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. Протягом Тижня з класними колективами було проведено наступні заходи:
1. Гра-подорож "Азбука доріг" (1 клас, класовод Томашук О.М.)
2. Урок безпеки " Правила безпеки знай і в біду не потрапляй" (2 клас, Кисіль Н.С.)
3. Інтерактивна гра «Чи знаю я» (доведення власних думок з використанням ілюстративного матеріалу з правил ТБ   на дорозі, в лісі, при пожежі), (3 клас, Авдіюк В.М.)
4. Перегляд фільму "Бешкетливе лисеня Філя і пожежна безпека" (4 клас, Лавренюк В.І., Маринчук О.Ф.)
5. Бесіда про дотримання правил дорожнього руху та правила поведінки з небезпечними предметами  (5-А клас, Назарук М.А.)
6. Бесіда «Безпека на дорозі – безпека життя» (5-Б клас, Ятчук С.С.)
7. КТС + діалог на тему "Обережно: небезпека!!!" (6-А, Хоцевич Н.В.)
8. Година спілкування «Правила поведінки на дорозі» (6-Б клас, Кобець Ю.В.)
9. Година спілкування «Мінна безпека. Як діяти». (7 клас, керівник Палій О.І.)
10. Повторення і закріплення правил протипожежної безпеки (8 клас, Дейнека С.С.)
11.  Перегляд відеоролика  «Перша допомога при травмах очей» (9 клас, Рудчик С.А.)
12. Практичне заняття  з тактичної медицини (10-11 класи) (10, 11  класи, Назарук Т.В., Палій Р.Ф.)
13. Урок обережності «Правила поведінки при зустрічі з дикими і домашніми тваринами» (4 клас, педагог-організатор Шевчик В.П.)

23 квітня 2024 року на базі Видраницького ліцею відбулися змагання з легкої атлетики та легкоатлетичного кросу за програмою VI Спортивних ігор серед школярів Забродівської територіальної громади. У командному заліку наші ліцеїсти здобули загальне ІІ місце у змаганнях з легкої атлетики, ІІІ місце в комбінованій естафеті та ІІІ місце у легкоатлетичному кросі. В особистому заліку грамоти отримали Дейнека Микола, Кос Юлія. Лахтюк Богдан, Лукашук Вероніка, Лукашук Анжеліка.  Вітаємо наших юних спортсменів та їх керівника Сергія Авдіюка.

Щиро вітаємо екологічний агітколектив "Видра", який здобув І місце на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти "Земля наш спільний дім".  За даними еколого-натуралістичного центру Волині у нашій області діє понад 160 агітколективів, і близько 40 з них були визнані найкращими у територіальних громадах та взяли участь в обласному етапі, який тривав протягом трьох днів. Фахові члени журі оцінювали презентації еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності колективів та конкурсні виступи. Наша команда увійшла в п'ятірку переможців. Цьогорічна тема конкурсу "Земля, моя Україна! Ти вічно будеш жити!". Саме її розкривали діти та намагались донести важливість просвітницької та природоохоронної діяльності. У складі команди юних екологів: Тетяна Лукашук (6-А), Євгеній Радюк (6-А), Владислав Сергійчук (6-Б), Ангеліна Михальчук (6-Б), Катерина Кухарчук (7 кл.), Дмитро Назарук (7 кл.) та їх керівниця Юлія Кобець. Також висловлюємо щиру вдячність вчителю музичного мистецтва Сергію Ятчуку за професіоналізм й майстерність в підготовці виступу та всім, хто долучився і сприяв підготовці команди. Миру і Перемоги!

Нещодавно, 9 квітня, дев'ятикласники нашого ліцею відвідали Ратнівський відділ Ковельської філії Волинського обласного центру зайнятості.

Дуже змістовну інформацію про ринок праці Ковельського району, актуальні та затребовані вакансії діти отримали від заступника начальника відділу Сергія Філюка. 

Кар'єрний радник Леся Захарчук провела цікавий урок " Усвідомлений вибір професії - щасливе життя". Вона повідала дітям про модні та інтелегентні професії, професії династій.

Ліцеїсти пройшли тестування "Моя професія, консультативна мережа на онлайн платформі; переглянули презентацію Рівеньського центру професійно-технічної освіти ДСЗ.

Такі зустрічі дуже важливі для правильного вибору професії сучасним молодим  поколінням.

Дякуємо працівникам Центру

за змістовну  зустріч  та екскурсію!

"Чиста школа - чисте село!" В останні дні березня спільнота працівників ліцею зібралась до колективної діяльності, спрямованої на покращення стану шкільного подвір'я. Протягом кількох годин було упорядковано квітники, клумби та бордюрні насадження, обрізано та приведено до належного вигляду багаторічні та вічнозелені рослини, вдосконалено візуальне сприйняття пришкільної території. Дякуємо всім, хто долучився до хорошої та потрібної справи!

                      Першість  Забродівської ТГ з  тенісу.                 Команда нашої школи під керівництвом вчителя фізичної культури Сергія Васильовича 22 березня 2024року зайняла  ІІ загальнокомандне місцем у першості з настільного тенісу Забродівської ТГ.

Змагання проходили на базі Видраницького ліцею.
Індивідуальний залік:
Дейнека Микола -3 місце
Кос Юля -3 місце
Хороший результат. Молодці!!!!

Тиждень мистецтва «Мистецькі дива»
В рамках проведення тижня мистецтва вчителями образотворчого та музичного мистецтва організовано та проведено ряд заходів, спрямованих на знайомство учнів з цікавими засобами мистецтва, на вміння пробудити уяву та фантазію дітей, виховання естетичного смаку та патріотичних почуттів.
У понеділок, 12.02, під девізом "У кожній дитині - таланту краплина" відбулось відкриття тижня мистецтва та проведено презентацію плану заходів. Підготовлено викладку літератури у шкільній бібліотеці "У світі прекрасного".
У вівторок 13.02, організовано виставку робіт з образотворчого мистецтва "Парад талантів" , а також проведено мистецький турнір "Знавці прекрасного".
14.02 для учнів  7 і 9 класів проведено мистецькі вікторини "Калейдоскоп кольорів» та «Жанри і стилі кіномистецтва»". В початковій ланці проведено музичний квест "Веселі нотки".
У четвер, з учням 1-4 класів, втілено в життя  проєкт "Наш край в творах пісенного мистецтва" .Учні 2 класу взяли участь у калейдоскопі пісенних талантів "Пісня-душа народу". Виставку - вернісаж творчості маленьких митців «Кольорові долоньки» підготували третьокласники . Підсумком тижня мистецтва були представлені проєкти учнів "Жанри мистецтва" та творчі  майстер-класи  «Я - творча особистість». 
   Тиждень мистецтва був насичений та цікавий. Учні з захопленням приймали участь у всіх заходах. Бажаємо всім творчого натхнення.

День Героїв Небесної Сотні
Щорічно 20 лютого Україна згадує подвиг Героїв Небесної Сотні. Цього року ми вдесяте вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні – вдесяте, і в час страшної війни... До цього дня в ліцеї відбулися заходи :
-    Хвилина мовчання, присвячена вшануванню загиблих Героїв Небесної Сотні та загиблих на війні;
-    Година історії «20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні»(1 клас);
-    Бесіда «День Героїв Небесної Сотні» (2 клас); 
-    Екскурсія в минуле “Сторінки історії моєї України” (3-4 класи);
-    Година історії «Ми будемо завжди  пам’ятати » (5-А клас);
-    Інформаційна хвилинка  «Герої не вмирають…» (5-Б клас);
-    Година спілкування «Ми будемо довго пам’ятати і вам забути не дамо» (6-ті класи);
-    Урок звитяги « Події на майдані…Не забудемо» (7 клас);
-    Перегляд тематичного фільму «Ангели Майдану» (8 клас);
-    Перегляд та обговорення фільмів про Євромайдан, Небесну Сотню (9 клас);
-    Виховна година "Я крапля в океані гідності" (11 клас);
-    Інформаційна виставка в бібліотеці «Герої не вмирають»;
-    Інформаційний стенд «День Героїв Небесної Сотні».
Пам’ять про Героїв Небесної Сотні не вмирає.

14 лютого на базі нашого ліцею вчителем англійської мови Назарук Мирославою Андріївною було проведено методоб'єднання вчителів англійської мови у новому форматі TAG. Вчителька пройшла тренінг для фасилітаторів від Британської ради в Кракові в рамках проєкту SWITLO, який надає можливості  спілкування, обміну досвідом з колегами в комфортній, безпечній атмосфері. 

При першій зустрічі з колегами Забродівської громади ми виробили правила нашої групи та вибрали теми для наступних обговорень.

Тепло для захисників!

Вже другий рік займаються виготовленням окопних свічок вихованці гуртка "Природа і фантазія" під керівництвом Світлани Лукашук, перетворюючи звичайні бляшанки у джерело тепла для наших захисників. Горять такі свічки довго і допомагають, і їжу підігріти, і речі підсушити, чи просто зігрітися. За цей час було виготовлено понад тисячу штук окопних свічок. Усі вони відправлені до місць призначення. Тепла, любові, здоров'я й сили всім, хто наближає ПЕРЕМОГУ!

106-та річниця бою молодих вояків УНР з московсько-більшовицькими окупаційними військами біля станції Крути
29 січня 2024 року День пам’яті Героїв Крут – 106-та річниця бою молодих вояків Української Народної Республіки з московсько-більшовицькими окупаційними військами біля станції Крути на Чернігівщині.
У Видраницькому ліцеї проведено заходи:

-    Тематичні інформаційні хвилинки «Крути:подвиг і трагедія»(1 клас)
-    Перегляд кінофільму: «Бій під Крутами» (2 клас)
-    Бесіда «День пам’яті  Героїв Крут»(3 клас) 
-    Година історії «День пам´яті  Крут»(4 клас)
-    Історична година «106-та річниця бою молодих вояків УНР з московсько-більшовицькими окупаційними військами біля станції Крути» (5-А клас)
-    Тематична година історії «29 січня – вшанування пам’яті Героїв Крут» (5-б клас) 
-    Інформаційні перерви «Місця, пов’язані з пам’яттю про Крути» (6-а клас) 
-    Година пам’яті «Трагедія Крут: крізь призму минулого і сучасного»(6-Б)
-    Історична година. « Трагедія Крут:крізь призму минулого і сучасного»     (7 клас)         
-    Інформаційна година «Крути – символ  українського патріотизму»(9клас)
-    Відеопрезентація «Пам’ятай про Крути» (10 клас)
-    Спілкування на тему «Факти, які я повинен знати!»До річниці бою під Крутами.(11 клас) 
-    Книжкова виставка в бібліотеці на тему: «Подвиг героїв під Крутами»

Цьогоріч ВНУ продовжує розширювати коло партнерів серед загальноосвітніх навчальних закладів. У рамках такої співпраці 24 січня з робочою поїздкою Видраницький ліцей відвідав ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось з колегами, які поспілкувались з директором ліцею та провели профорієнтаційну зустріч з учнями 10-11 класів. Гості цікаво, та доступно розповіли про умови вступу, переваги та пільги, які передбачені вступникам, а також дали відповіді на питання майбутніх абітурієнтів.

З нагоди відзначення Дня Соборності України та 105-тої річниці від підписання Акта злуки УНР  та ЗУНР у ліцеї проведено ряд освітніх заходів. Зокрема, флешмоб «Ланцюжок єдності» (1 клас); презентація «Моя Україна – Соборна і вільна» (2 клас); інформаційна п’ятихвилинка «День Соборності України. Створення стінгазети «Україна єдина»» (3 клас); міні-проєкт «Моя Соборна Україна» (4 клас); година історії «Ланцюг єднання з історії до сьогодення» (5-А); інтелектуальна гра до Дня Соборності України «З Україною в серці» (5-Б клас); година розмови «Україна – єдина країна» (6-А клас); година спілкування «Вона – наш скарб і наша мрія: соборна, вільна Україна!» (6-Б); презенація «День Соборності України» (7 клас); інформдайджест «22 січня – День Соборності України"; усний журнал "Ми соборні та вільні" (7 клас); година патріотизму «Єдина країна – єдиний народ» (8 клас); година класного керівника «Єдина країна – єдиний народ» (9 клас); історична година «Єдина країна – єдиний народ» (10 клас); розмова на тему «22 січня – День Соборності України» (11 клас); книжкова виставка «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». Ми всі повинні пам'ятати й знати ціну нашої Незалежності!

18 січня 2024 року у Видраницькому ліцеї пройшов День зарубіжної літератури. було заплановано ряд заходів, метою яких стало: поглибити знання про зарубіжних письменників, викликати інтерес до читання, організувати пошукову і самостійну роботу.

Цього дня відбулась виставка учнівських ілюстрацій до вивчених творів. Свої кращі роботи представили школярі 5-6 класів.

Літературна вікторина об'єднала учнів 7 класу. Свої знання із літератури показала команда "Дівчата" і здобула впевнену перемогу.

Учні 8-10 класів захиститли свої творчі проєкти, прорекламували кращі, на їх думку, твори зарубіжних авторів учні 11 класу. Крім цього зібрали велику кількість цікавих матеріалів, проявили творчі здібності, ерудицію.

Під час проведення таких заходів учні дізнались багато цікавого про життя і творчість письменників, збагатили свої знання про кращі твори зарубіжної літератури.

Наші досягнення.

У Видраницькому ліцеї підбито підсумки участі здобувачів освіти в олімпіадах, конкурсах, турнірах, серед закладів освіти Забродівської ТГ.

29 ліцеїстів стали призерами олімпіад, конкурсів, виборовши 50 перших-третіх місць, 8 учнівських робіт відзначено на районному етапі (4 - перших, 2 - других, 2 - третіх місць).

Четверо учнів 8-11 класів братимуть участь в обласній олімпіаді з географії (вчитель Назарук Т.В.).

Учні ліцею в складі команд юних істориків, хіміків та фізиків зайняли

3 місця в обласних турнірах.

Віримо у дива
19-20 грудня для учнів 1-4 класів та вихованців садочка «Дзвіночок» активні члени учнівського самоврядування 6-8 класів провели вітальну програму до Дня святого Миколая «З нетерпінням я чекаю день святого Миколая». Діти зустрілися з Ангелятами та почули їх настанови, побачили незваного гостя Чортика з різочками, а наприкінці дочекалися Миколая з подарунками. Віра у казку та приємні враження лишились в дошкільнят та учнів початкової школи після зустрічі з героями цієї невеликої вистави.

Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових предметів - це різновид інтелектуальних змагань на освітньому просторі України, покликані заохочувати учнівську молодь до вивчення окремих предметів.

В листопаді місяці на базі нашого ліцею стартував ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. До участі в ІІ етапі допущені лише ті учасники, що визначені як переможці в своєму закладі.

Крім олімпіад, проведено ІІ етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та хІv Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. За цей період досягнуто учнями певних перемог. 16 грулдня - останній олімпіадний день. Удачі та успіхів учасникам!

Безпека понад усе!

13 грудня команда юних рятувальників Видраницького ліцею «Вартові» здійснила екскурсію до Ратнівської  14-тої державної пожежно-рятувальної частини. Юних рятувальників зустріли тепло та розпочали екскурсію з нагородження. За підготовку цікавого та змістовного відеоролика «Правила пожежної безпеки» команді вручили Відзнаку лауреатів конкурсу відеороликів з правил безпеки життєдіяльності, а також футболки з логотипом на рятувальну тематику. Кожен учасник отримав набір цікавих зошитів та книжечок, які допоможуть ще краще засвоїти правила безпечної поведінки. Після цього рятувальники провели пізнавальну екскурсію по частині. Розповіли і показали, де та як минають їх будні, ознайомили  з інвентарем, обладнанням, технікою та принципами їх роботи, а також розказали, що потрібно для того, щоб стати в майбутньому рятувальником. Екскурсія залишила по собі гарні та приємні враження, а також спонукала замислитись членів команди, чи хочуть вони пов’язати своє майбутнє з рятувальною справою. Щиро дякуємо за надану можливість побувати у пожежній частині та отримати нові знання й позитивні емоції.

До Дня Збройних Сил України у ліцеї відбулись військово-спортивні змагання "Нумо, хлопці, нумо, дівчата!". Випробовували власні сили команди "Незламні" (10 кл.) і "Пес Патрон" (11 кл.). Учасники та учасниці змагалися у різноманітних конкурсах, демонстрували кмітливість, витривалість, спритність та силу. У підсумку команда "Незламні" здобула більшу кількість балів та виборола перемогу. Вітаємо всіх учасників, які подарували приємні враження та цікаві моменти глядачам. Молодці!

Допомога захисникам!
5 грудня у Міжнародний день волонтерів у ліцеї проходила акція "Кава/чай для ЗСУ", у ході якої учні та працівники могли посмакувати чаєм чи кавою зі смаколиками, а також долучитися до збору коштів на придбання парафіну для виготовлення окопних свічок. За підсумками акції було зібрано понад 10 тисяч гривень. Дякуємо всім за активність та підтримку наших захисників.

Військові обереги від Святого Миколая
Діти ліцею активно долучилися до Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Військові обереги від Святого Миколая». Тема цьогорічного заходу - «Волонтери святого Миколая». Юні волонтери своїми руками виготовили  особисті творчі сюрпризи-обереги  для ЗСУ. Після виставки, яка проходила до 6-го грудня діти подарували свої подарунки військовослужбовцям, які знаходяться на території села та передали волонтерам для відправки на схід країни.  
Підтримуємо наших військовослужбовців, даруємо їм своє тепло та вдячність, творімо маленькі дива! 
Нехай святий Миколай нам допомагає! Захисників наших оберігає!
ПЕРЕМОГУ НАБЛИЖАЄ!

обереги
обереги

Померли тому, що українці  

Сумом огорнуті 90-ті роковини пам'яті жертв Голодомору - трагедії величезного масштабу, яка за наслідками не має собі рівних. А найгірше те, що цей геноцид спланований нашим споконвічним ворогом, який і зараз нищить Україну та її народ. Впродовж століть українці вели боротьбу за власну ідентифікацію та незалежність. Українська нація гостро відчувала свою відмінність від росіян, тому на початку 30-х років було зафіксовано близько 4 тисяч масових виступів селян, які були проти русифікації, колективізації, насадження іншої культури. Саме таким нелюдським методом (виморювання голодом) комуністичний режим вирішував проблему: ламав селянство як несучу конструкцію нації, змінював генофонд і свідомість, руйнував приватну власність народу хліборобів і сіяв страх - страх вмерти з голоду, страх загинути від кулі, страх замерзнути в снігах Колими чи Магадана, страх за сьогоднішній день і за майбутнє.   25 листопада спільнота ліцею долучилась до акції "Запали свічку" та Всеукраїнської хвилини мовчання, вшанувавши пам'ять мільйонів українців, померлих від голоду. У місцевому храмі відбулася панахида за загинувшими насильницькою смертю від рук ворогів. Пам'ятаємо...

День Гідності та Свободи!
З метою збереження та вшанування пам’яті героїв Майдану, утвердження національної самоідентичності у ліцеї відбулась Лінійка пам'яті до Дня Гідності та Свободи "Найкращих вибрали й забрали небеса" (1-11 класи).
21 листопада - 10-та річниця трагічних подій на Майдані кінця 2013 та початку 2014 року. Революція Гідності відбулась не лише в політичному житті країни, а змінила напрямок розвитку держави, виявила, що наше суспільство прагне до розбудови та розвитку демократичних цінностей. Та все це дається нам надто дорогою ціною - ціною людських втрат. Вічною раною у серцях українців буде пам'ять про героїв Небесної Сотні та воїнів-захисників, які віддали найцінніше за нашу Свободу. Пам'ятаємо і сумуємо!
Боротьба триває і досі. У країні триває війна, вирішується доля та майбутнє України. Та ми знаємо, що Перемога має бути за нами.  Слава Україні! Героям слава!

День Гідносі і свободи

Тиждень безпеки дорожнього руху
13 листопада у ліцеї відбулось відкриття Тижня безпеки дорожнього руху. Для учнів 1-11 класів протягом Тижня проведено низку заходів, спрямованих на формування безпечної поведінки учасників дорожнього руху та розуміння необхідності дотримання Правил дорожнього руху. Зокрема,  створено та розповсюджено інформаційні буклети «Правила дорожнього руху» та «Пам'ятай про небезпеку на дорозі!». Шкільний бібліотекар підготував тематичну книжкову поличку «Знаємо і вивчаємо ПДР». Класні керівники організували та провели для здобувачів освіти наступні заходи: рольову гру «Правила переходу вулиць і доріг» (5-А); годину безпеки «Обговорення питань  з попередження нещасних випадків на дорогах» (3 кл.); рольову гра «Транспорт на вулиці села» (8 кл.); бесіду « Безпечна поведінка на дорозі» (4 кл.); урок Безпеки «Супергерої на дорозі» (2 кл.); урок безпеки «Формула безпечної життєдіяльності» (6-А); годину спілкування «Увага на дорозі!» (11 кл.); дидактичну гру «Правила дорожнього руху» (6-Б); годину безпеки «Правила їзди на велосипеді» (7 кл.); інформаційно-розважальну гру «Мій друг-безпечний рух» (1 кл.); гру – квест «Ми обираємо безпечне життя» (10 кл.); урок безпеки «Пам’ятай про небезпеку на дорозі» (9 кл.). Також 17 листопада всі класи долучились до Єдиного національного уроку на тему «Безпечна дорога додому» в рамках національного проєкту «Безпечна країна».

Висадка молодого лісу

16 листопада учні 11-го класу взяли участь в акції "Посади дерево" і у позанавчальний час висадили на площі 1,5 га саджанці сосни та берези. Учні поставились до справи відповідально, розуміючи, що це наше майбутнє, і приклали максимум зусиль для виконання запланованої акції. Завдяки місцевому лісівнику Богдану Глущуку, підлітки не лише зробили корисну справу з відновлення фонду лісових насаджень, а й посмакували чаєм, завареним на свіжому повітрі.

У ліцеї завершився Тиждень української мови та писемності.

Усі заходи проведені згідно з планом. 27 листопада, у День української писемності та мови, відбувся I етап XXIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Переможцями стали учні: Лукашук Артем (5кл), Назарук Назар І. (6кл), Наход Єлисавета (7кл), Авдіюк Катерина (8кл), Кухарчук Вікторія (9кл), Чернуха Олександра (10кл), Дейнека Анастасія (11кл). 

Учні ліцею писали радіодиктант національної єдності. Провели мовний квест "Збережемо наш скарб - рідну мову" (6-7кл), де перемогла команда "Юні лінгвісти" (6-Б кл). 7 листопада бібліотекарем ліцею була представлена виставка "Мов джерельна вода - рідна мова моя". Школярі відповіли на питання вікторини "Океаном рідного народу" (5-8кл). Перемогу здобули семикласники.

8 листопада у всіх класах вчителі-словесники провели тематичні уроки. У конкурсі агітаційних плакатів про мову, який відбувся 9 листопада, брали участь учні 7-11 класів. Найцікавіший плакат представили дев`ятикласники. На завершення тижня - конкурс художнього читання поезій про мову (5-11 ласи). Переможцями стали ліцеїсти Кухарчук Катерина (середня вікова група) і Ковальчук Христина (старша вікова група). Проведений Тиждень з метою популяризації рідної мови, виховання у ліцеїстів національної свідомості.

Дбаємо про безпеку!
З 23  по 27 жовтня в ліцеї проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. Протягом Тижня з класними колективами було проведено наступні заходи:
1.    Лінійка-зустріч з поліцейськими офіцерами громади з питань безпечної поведінки та профілактики шкідливих звичок (Лукашук С.М.) 
2.    Вікторина в малюнках «Як поводитися з технікою» (1 клас, класовод Томашук О.М.)
3.    Урок з Песиком Патроном «Безпека вдома» (2 клас, Кисіль Н.С.)
4.    Урок безпеки «Техніка безпеки – це не жарти» (3 клас, Авдіюк В.М.)
5.    Година спілкування «Безпека вдома» (4 клас, Лавренюк В.І., Маринчук О.Ф.)
6.    Урок безпеки «Як поводитись при виявленні вибухонебезпечних предметів» (5-А клас, Назарук М.А.)
7.    Урок вікторина «Безпека життєдіяльності» (5-Б клас, Ятчук С.С.)
8.    Урок-диспут «Вейпінг – це шкідливо чи ні?» (6-А, Хоцевич Н.В.)
9.    Година спілкування «Безпечні канікули» (6-Б клас, Кобець Ю.В.)
10.     Практичне заняття «Правила безпеки з вибухонебезпечними предметами» (7 клас, керівник Палій О.І.)
11.     Перегляд і обговорення відеоролику «З чого починається безпека» (8 клас, Дейнека С.С.)
12.     Інформаційна бесіда «Профілактика інфекційних захворювань» (9 клас, Рудчик С.А.)
13.     Інструктаж-навчання мінної безпеки за участі досвідчених інструкторів-практиків (10, 11  класи, Назарук Т.В., Палій Р.Ф.)
14.     Урок обережності «Безпечна поведінка з побутовими приладами» (4 клас, педагог-організатор Шевчик В.П.)

техніка безпеки
день мови
день української мови

27 жовтня в ліцеї відзначено День української писемності і мови.

Був проведений I етап XXIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Учні та учениці 7-11 класів узяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту. На завершення - квест для 6-7 класів "Збережемо наш скарб - рідну мову", де перемогла команда "Юні лінгвісти".

26 жовтня в рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у ліцеї відбулась превентивна лінійка-зустріч учнів 5-11 класів з поліцейськими офіцерами громади. Працівники поліції ознайомили дітей з правилами поведінки під час канікул та можливими наслідками порушень вимог законодавства щодо тютюнопаління, розпивання спиртних напоїв, дотримання комендантської години, дотримання правил дорожнього руху та мінної безпеки. Нехай канікули будуть безпечними для всіх!

Лінійка
Тиждень  безпеки
Тиждень  безпеки

23 жовтня у ліцеї розпочався Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, метою якого є формування в учнів свідомого ставлення до свого життя і здоров'я, набуття здобувачами освіти життєвих навичок безпечної поведінки у повсякденному житті та при виникненні надзвичайних ситуацій, розуміння важливості здорового способу життя. Тиждень розпочався з лінійки для 1-11 класів, на якій учні повторили правила безпечної поведінки на осінніх канікулах та всі разом долучились до руханки "Повітряна тривога".

Підсумки конкурсу дитячих малюнків!
З 12 по 16 жовтня у ліцеї проходив конкурс малюнків до Дня українського козацтва "За честь, за славу, за народ!" для учнів 2-9 класів. У конкурсі взяли участь 25 учнів. За рішенням журі І місце здобули Єва Лавренюк (2 кл.) та Маргарита Ліпич (5-А); 
ІІ місце - Уляна Лукашук (2 кл.), Дмитро Лавренюк (3 кл.), Єлизавета Хомич (4 кл.), Олександра Полівода (6-А) та Маргарита Жучок (7 кл.). ІІІ місце отримали Ірина Дейнека (2 кл.), Анастасія Назарук (4 кл.), Олена Кос (6-Б) та Варвара Бурко (6-Б). Переможці нагороджені грамотами дирекції ліцею. Вітаємо і бажаємо ще більше творчих здобутків та натхнення!

Конкурс
Конкурс
Конкурс
Конкурс

У Видраницькому ліцеї відбулася традиційна виставка осінніх композицій «Барви осені».
В заході взяли участь вихованці гуртка «Природа і фантазія" під керівництвом Світлани Лукашук.
Роботи були виконані з різних природних матеріалів, а тематику композицій учні визначали самостійно.
Хоча вироби і відрізнялися між собою, але об'єднувало їх одне – бажання щось зробити, показати себе, проявити власну думку, творче мислення, індивідуальність.

Скарби осені

18 жовтня у ліцеї відбулась урочиста лінійка-нагородження грошовими преміями переможців та призерів минулорічних конкурсів і турнірів. Адміністрація школи щиро вітає учнів зі здобутками та бажає подальших успіхів у всіх починаннях.

Нагородження
Нагородження
Козачата
Ігри маленьких

Ігри маленьких козачат
З метою знайомства та поглиблення знань про традиції та історію українського козацтва у ліцеї відбулася гра-змагання "Ігри маленьких козачат". Команди другокласників "Живчики" та "Соколята" давали відповіді на питання козацької вікторини, дізнавалися цікаві факти про козаків, а також змагались у спритності, швидкості та влучності у конкурсах: "Козацькі коні", "Чумацький шлях", "Козацький обід", "Стрибки у мішках" і "Влучний стрілець". У підсумку з результатом 15 балів перемогла команда "Соколята", а команда "Живчики" посіла почесне ІІ місце.

ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну "Барви нації"

#Всеукраїнський_урок_єдності
У п'ятницю 6 жовтня учасники учнівського самоврядування долучилися до Всеукраїнського уроку єдності "Як не вестися на маніпуляції та залишатися згуртованими", який  організовувався спільно з Міністерством культури та інформаційної політики, Національним проєктом "Фільтр" і каналом "Суспільне".  Учні дізнавалися:
✅️Хто такі тролі і боти
✅️Як з ними боротися
✅️Як не вестися на маніпуляції
✅️Що таке соціальні стереотипи
✅️Як зберігати єдність
У надзвичайно складний час для країни ці питання важливі та актуальні для кожного громадянина нашої держави, а знання з основ медіаграмотності допоможуть уникнути багатьох помилок як у судженнях, так і в діях.

всеукраїнський день єдності

5 жовтня, у Всесвітній день вчителя, наша шкільна родина: учні, вчителі, батьки, - організувалася і активно долучилася до благодійного ярмарку "Разом до Перемоги!". Спільними зусиллями зібрали 25 тисяч гривень, які будуть спрямовані на допомогу ЗСУ. Дякуємо всім, хто не пожалкував свого часу, коштів і зусиль для хорошої справи. Слава Україні!

Голокост – важка незагоєна рана в історії України в Другій світовій війні.
З метою гідного вшанування пам’яті жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації міста Києва в роки Другої світової війни, та у зв’язку з роковинами від початку трагічних подій у Бабиному Яру – масового вбивства євреїв, українців, ромів та осіб інших національностей у Видраницькому ліцеї були проведені пам’ятні заходи приурочені трагедії в Бабиному Яру: 
-    Впорядкування місця єврейських поховань(10-11 класи)
-    Перегляд відеофільму «Бабин Яр – це наша незагоєна рана» (1 клас)
-    Урок толерантності «Ми різні – ми рівні» (2 клас)
-    Урок толерантності «Три ляльки» (3 клас)
-    Урок пам’яті «Бабин Яр – трагедія навіки» (4 клас)
-    Урок пам’яті «Ми пам’ятаємо. Бабин Яр – трагедія про яку ми не можемо мовчати» (5-А клас)
-    Урок пам’яті «Бабин Яр: пам’ять» (5-Б клас)
-    Урок мужності «Ми пам’ятаємо» (6-А клас)
-    Година пам’яті «Бабин Яр – без права на забуття» (6-Б клас)
-    Історична година «Трагедія Бабиного Яру» (7 клас)
-    Перегляд відео «Спогади очевидців про конвеєр смерті у Бабиному Яру» (8 клас)
-    Година пам’яті «Бабин Яр – якою є наша пам’ять» (9 клас)
-    Інформаційна година «Бабин Яр – трагедія, про яку не мовчать» (10 клас)
-    Година пам’яті «Ми пам’ятаємо трагедію віків» (11 клас)


Схиляємо голови у скорботі за навіки полеглими

Голодомор

Щорічно 27 вересня відзначається Всесвітній день туризму.
      З метою популяризації та подальшого розвитку дитячого туризму,
формуванню активної життєвої позиції молодої людини, вихованню моральних
якостей особистості: взаємопідтримки, взаємодопомоги, організованості і
дисципліни, принциповості, чуйності й уваги до товаришів, сміливості,
стійкості і мужності, почуття відповідальності в Видраницькому
ліцеї проводились різноманітні заходи.
       Формою проведення були туристсько-спортивні естафети, в яких взяли
участь збірні команди учнів. 1 клас подорожували туристичною мандрівкою «Досліджуємо відомі місця рідного села», учні 2-4 класів змагалися у краєзнавчо-туристичному квесті, а 5-7 взяли участь у вікторині «Бережи себе!», естафеті «Туристична», перетягуванні канату, розпалюванні багаття. Старшокласники показали свої вміння в конкурсах: 
1. Домедична допомога (кровотечі, переломи)
2. Тривожна валіза
3. Невпізнаний предмет
4. Транспортування потерпілого
5. Подолання перешкод (спортивна естафета)

6. Постановка намету
7. Орієнтування
8. Гриби
В туристичних походах молодь загартовує свій організм, зміцнює здоров’я,
розвиває витривалість, силу й інші фізичні якості, здобуває прикладні навички
й уміння орієнтування на місцевості, подолання природних перешкод.

20 вересня відбулось засідання членів шкільного парламенту "ГАММА". На засіданні розглянули наступні питання: 1. Підсумки діяльності за минулий навчальний рік.
2. Урочиста присяга президента шкільного парламенту «ГАММА»
3. План роботи шкільного парламенту «ГАММА» на 2023–2024 н.р.
4. Участь у Всеукраїнській акції «Голуб миру» до Міжнародного дня миру. Учасники учнівського самоврядування прослухали звіт за минулий навчальний рік, прийняли присягу новообраного президента Богдана Лахтюка. Після цього зі словами підтримки та роз"яснень виступили директор ліцею Василь Васильович і заступниця Світлана Миколаївна. Учні активно долучилися до планування діяльності, висуваючи власні ідеї та бачення функціонування самоврядування. Також на завершення кожен учасник виготовив символічного голуба миру, які розмістили у центральному фоє.

Засідання шкільного парламенту
Засідання шкільного парламенту
Природа і фантазія

Перше заняття гуртка  ,, Природа і фантазія ''. Занурення в світ природи: ,, тихе полювання'', заготівля природнього матеріалу та приємний відпочинок в царстві довкілля.

21 вересня майже 200 ліцеїстів долучилися до акції "Голуб миру". Мир у воюючій країні - це те, що хвилює кожного громадянина нашої держави: від найменшого до найстаршого.  На превеликий жаль, Україна страждає від агресії сусіда ще з 2014 року. А з лютого 2022 року рашисти розпочали широкомасштабне винищення українського народу на очах усієї світової спільноти. Ракетні удари по всій території, десятки тисяч жертв серед мирного населення, сотні вбитих дітей, зруйновані школи та лікарні, знищені цілі міста...
Кожен українець мріє про перемогу і якнайшвидше припинення бойових дій, про мирне небо над головою і світле майбутнє українських дітей.
Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, без страху, а земля не здригається від вибухів і не ллються сльози від горя та втрат.
Мирного та спокійного неба нам усім!

Олімпійський тиждень у ліцеї    

З метою сприяння розвитку олімпійського руху в  Україні, пропаганди здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, створення умов для формування в учнів позитивного ставлення до життя та власного здоров’я, забезпечення рухової активності учнів, залучення їх до систематичних занять фізичною культурою та спортом, сприяння спілкуванню з однолітками в ліцеї було проведено Олімпійський тиждень.

Протягом 8-15 вересня відбулися наступні заходи:
-    рухливі естафети для учнів 5-6 класів;
-    змагання з футболу (6-11 класи);
-    змагання з волейболу (9-10 класи);
-    спортивне заняття «Ми малята-здоров'ята!» (1 кл.);
-    «Веселі старти» (2 кл.);
-    велопробіг «Маленькі олімпійці» (3 кл.);
-    спортивні змагання «Четвертокласники грайливі, спритні, дужі і кмітливі»;
-    руханки від восьмикласників «Танцюємо разом!» (1-4 кл.).
Важливо, що загартовуючи себе та беручи участь у різноманітних спортивних заходах, діти вчаться долати свої слабкості, формувати сильну особистість, здатну на певні досягнення, тому що фізична активність завжди пов'язана з різноманітними перешкодами і труднощами. Дякуємо вчителям фізичної культури та класним керівникам за активну участь та організацію Олімпійського тижня.

велосипедисти
Футбол

                                                                           Вибори президента шкільного парламенту – 2023!
11-15 вересня у ліцеї спільними зусиллями учнівського самоврядування та педагога-організатора було організовано та проведено чергові вибори президента шкільного парламенту у формі навчально-ділової гри «Вибори». Забезпечувала порядок проведення та дотримання правил виборча комісія у складі шести учнів 8-11 класів. Також члени виборчої комісії реєстрували кандидатів у президенти, організовували агітаційну діяльність, готували виборчі бюлетені. Вибори проводились згідно затвердженого на засіданні виборчої комісії порядку, наведеного нижче: 
11 вересня – оголошення про проведення виборів, реєстрація кандидатів, засідання шкільної виборчої комісії;
12 вересня – анкетування кандидатів у президенти шкільного парламенту «ГАММА», підготовка бюлетенів для голосування;
13 вересня – агітаційна діяльність кандидатів, самореклама;
14 вересня - день виборів (голосування);
15 вересня – підсумки виборів, оголошення результатів.
За перемогу змагались троє кандидатів від учнівських колективів: Катерина Авдіюк (8 кл.), Вікторія Кухарчук (9 кл.) і Богдан Лахтюк (10 кл.). За підсумками проведеного голосування, у якому  взяли участь 173 виборці, впевнену перемогу здобув кандидат від 10-го класу – Богдан Лахтюк. 
З протоколу виборів:
за Авдіюк Катерину віддали голоси 32 виборці, за Кухарчук Вікторію– проголосували 54 виборці, за Лахтюка Богдана - 80 виборців. Не підтримали нікого – 6 виборців, 1 бюлетень зіпсований. 
Отже, більшістю голосів президентом Шкільного парламенту «ГАММА» обрано Лахтюка Богдана.
Вітаємо переможця!!! Бажаємо йому всіляких успіхів та гараздів, а також гарних здобутків на посаді президента шкільного парламенту!

велосипедисти

Протягом 8-15 вересня  у ліцеї проходитиме Олімпійський тиждень "Будьмо радісні й здорові, спритні, дужі і бадьорі" з нагоди Дня фізичної культури та спорту. Програмою Тижня передбачені різноманітні спортивні заходи для учнів 1-11 класів: естафети, змагання, спортивні ігри, руханки. Пам'ятаємо, що в здоровому тілі - здоровий дух.

29 серпня - День пам'яті захисників і захисниць України,  які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Символом саме цього Дня пам’яті  стала квітка соняха. Це — не просто символ незламності та мужності українських воїнів, це — символ життя України. 
Учні ліцею долучилися до Всеукраїнської акції "Сонях" та разом з працівниками ліцею вшанували пам'ять полеглих хвилиною мовчання. 

У нинішній війні ми платимо за свободу надзвичайно велику ціну і ми зобов'язані разом зробити все можливе, аби пам’ять про героїв була збережена та передана наступним поколінням українців. Слава Україні! Слава та вічна пам'ять її полеглим героям!

прапор
день Незалежності

Україна відзначає 32-ий

День Незалежності у своїй історії та другий — за період повномасштабної війни з росією. 
З Днем Незалежності! Хай кожен герой повернеться додому, наповнений силою духу, невичерпною енергією та незламним переконанням, що Україна понад усе!
У Видраницькому ліцеї всі працівники приєдналися до загальноукраїнської хвилини мовчання, наймолодші ліцеїсти прийняли участь у фотоакції  "Україна в серці кожного"; Дня Незалежності України (24 серпня) та Дня
Державного Прапора України (23 серпня).

день Незалежності

Державний Прапор України - найдорожчий, найцінніший символ для українців. Завдяки нашим воїнам-захисникам, волонтерам та звичайним громадянам він майорить над нами. І прийде час, жовтоблакитний стяг простягнеться над всією територією нашої країни. 23 серпня на території Видраницького ліцею відбулося урочисте підняття Державного Прапора за участі працівників ліцею та представників громади села. Почесне право підняти державний стяг надали нашому Захиснику Валентину Дейнеці. Розпочав захід староста Василь Лахтюк, ознайомив з історією державного свята - директор ліцею Василь Авдіюк. Цінуймо й оберігаймо наші символи!

день Незалежності
1 червня - День захисту дітей
1 червня - День захисту дітей
1 червня - День захисту дітей

1 червня - День захисту дітей
У Міжнародний день захисту дітей наші ліцеїсти поринули у світ дитинства: екскурсії, прогулянки, ігри та розваги чекали на учнів початкових класів, зокрема було організовано та проведено:
стріт-арт «Хай сонцю і квітам всміхаються діти» (1-4 класи);
фоточелендж «Яскрава мить дитинства» (1-4 класи);
відеоперегляд «1 червня – Міжнародний день захисту дітей» (2 кл.)
екскурсія до екопарку «Аміла» (4-А кл.)
івент на природі «»На рідній землі ми хочемо жити, миру і щастя усім дітям на світі» (4-Б кл.);
акція «Пам’ятаймо про маленькі серця» (1-2 кл.);
вікторина «Я знаю свої права» (3 кл.)
Діти із задоволенням розфарбували яскравими малюнками та написами "Ми за мир!", "Ура! Канікули!", "Діти за мир!" бруківку біля ліцею. Ми вдячні нашим захисникам та ЗСУ, що маємо можливість відвідувати свою школу, жити у власних домівках і мати відносно спокійне дитинство, бо на превеликий жаль сотні українських дітей вже загинули під час повномасштабного вторгнення, тисячі депортовані, зниклі, переміщені або стали біженцями і потребують допомоги і захисту. Миру й Перемоги нам всім!

Останній день травня
Останній день травня

Дзвіночок літо заклика!
Останній день травня зібрав під ранковим сонячним промінням колектив ліцею, здобувачів освіти, батьків та гостей на святковий захід завершення навчального року "Дзвіночок літо заклика!". Незважаючи на складні виклики, тривоги, небезпеки, 2022-2023 навчальний рік добіг кінця. Як це і мало статися. Чимось добре знайомим і рідним повіяло звідусіль: першачки й випускники, вчителі й батьки, гості, вітання, урочистості... - але разом з тим - війна! Війна, яка триває... яка щодня розриває душі та серця наших людей, яка руйнує та калічить долі...
І з'являється розуміння, що так як колись вже не буде.
Всі ми щиро бажаємо кожному українцю дочекатися омріяної перемоги;
- кожному захиснику повернутися додому живим і неушкодженим;
- кожному випускнику знайти свою єдино правильну стежину в майбутньому;
- кожному педагогу відновити сили та не впадати у відчай;
- кожній мамі бачити своїх дітей щасливими;
- кожній дитині бути щасливою!
Слава Україні! Мирного літа!

Останній день травня
Останній день травня

26 травня у ліцеї проходила акція "Кава для ЗСУ". Ідея проста: окрім своєї чашки кави (або замість) задонать на чашку кави для ЗСУ, для тих, завдяки кому ми щодня маємо можливість навчатися, працювати, відпочивати, пити каву чи ласувати морозивом. 
У підсумку за участі дітей та дорослих зібрали півтори тисячі гривень, які будуть спрямовані за призначенням. Дякуємо всім, хто долучився! Все буде Україна!

кава для ЗСУ

25 травня - День цивільного захисту у ліцеї. Під час проведення запланованих заходів учні набували практичних навичок та закріплювали теоретичні знання з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.

Безпечна дорога додому

У рамках 7-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху з 15 по 21 травня учні 1-11 класів долучилися до національного онлайн-уроку "Безпечна дорога додому" з основ безпеки дорожнього руху та попередження травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод в рамках національного проєкту "Безпечна країна".
Класними керівниками було проведено бесіди з батьками та учнями, які мають велосипеди, роликові ковзани, самокати з питань дотримання правил безпечного дорожнього руху.  Також для третьокласників було проведено вікторину "Знавці правил дорожнього руху".

День вишиванки в ліцеї
Яскраво та незабутньо провели День вишиванки у Видраницькому ліцеї цьогоріч. Майже всі здобувачі освіти та педагогічний колектив долучилися до щорічної традиційної акції "Одягни вишиванку!". Для бажаючих мати оригінальні фото на згадку діяли фотозони "Я 💛 вишиванку!" у різних локаціях (центральне фоє, фоє початкових класів, класні кімнати тощо). О 11 годині всі класи долучились до акції "Тризуб - наш герб", вишикувавшись на спортивному майданчику в формі українського герба, та взяли участь у флешмобі "Вишиваночка", який підготували першокласники під керівництвом вчительки Нелі Степанівни. Також шестикласники для учнів четвертих класів провели тематичний захід "Вишиванка - душа українського народу". Метатема всіх уроків 18 травня: "День вишиванки", - діти виготовляли паперові вишиванки, знайомились з історією появи, народними традиціями, писали тексти,  розв'язували геометричні завдання, пов'язані з орнаментами і тому подібне. Окрім того, до Дня вишиванки вихованці гуртка образотворчого мистецтва "Веселка" створили яскраві візерунки кольоровою крейдою на бруківці, долучившись до стріт-арту "Українські орнаменти".

День вишиванки в ліцеї
День вишиванки в ліцеї
День вишиванки в ліцеї
День вишиванки в ліцеї

День вишиванки в ліцеї
"Вишиванка - душа українського народу" - саме під такою назвою шестикласники організували та провели тематичний захід до Дня вишиванки. Учні декламували вірші, розповідали легенди про те, як в нашого народу з'явилась вишита сорочка, знайомили з національною символікою, традиційними орнаментами та значенням кольорів народної вишивки. Також учасники заходу влаштували показ власних вишиванок, які вражали різноманніттям кольорів та візерунків. Глядачами та учасниками вікторини "А на вишиванці цвітуть..." стали учні 4-х класів, які дізнались багато цікавої та корисної інформації про наші традиції, а також мали можливість отримати солодкий приз за правильну відповідь на питання вікторини. Захід підготувала педагог- організатор Віта Шевчик.

День вишиванки в ліцеї

Урок геометрії у 7 класі

"Геометрія та символізм української вишивки" 

Геометрія та символізм української вишивки
Геометрія та символізм української вишивки
Геометрія та символізм української вишивки
Геометрія та символізм української вишивки

Другий рік поспіль День пам'яті та примирення ми проводимо в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.
Українці 8-го травня вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни. Війни, яка тривала з 1939 до 1945 року, була одним із найкривавіших та найбільших збройних конфліктів в історії людства, а Україна стала одним з основних полів битв, і простором, де тоталітарні режими – нацистський і радянський – вчиняли масові злочини. Вивчаємо історію - зберігаємо пам'ять! Допомагаємо живим, пам'ятаємо і молимось за загиблих та боремось за майбутнє!

День пам'яті та примирення
День пам'яті та примирення
День пам'яті та примирення
"Дбаємо про безпеку!"

"Дбаємо про безпеку!"
З 17 по 21 квітня згідно річного плану роботи ліцею та з метою забезпечення безпеки учасників освітнього процесу було проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. Протягом Тижня проведено наради з педагогічними працівниками, організовано відпрацювання практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та надання першої медичної допомоги; проведено навчання дітей правилам безпеки життєдіяльності та практичних навичок поведінки у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Зокрема, класними керівниками було проведено наступні заходи:
- квест-гра "Правила безпеки добре знай, сам собі допомагай" (2 кл., Авдіюк В.М.);
- гра-змагання "Бути обізнаним - безпечно!" (3 кл., Лавренюк В.І.);
- гра-квест "Безпека мого життя" (4-А, Томашук О.М.);
- година спілкування " Правила безпеки - правила життя" (4-Б, Наход І.В.);
- година спілкування "Безпечний інтернет для дітей" (5-А, Хоцевич Н.В.);
- година спілкування "Безпека у твоїх руках" (5-Б, Кобець Ю.В.);
- превентивна бесіда "Поведінка з вибухонебезпечними предметами" (7 кл., Дейнека С.С.);
- практикум "Невідкладна медична допомога" (9 кл., Назарук Т.В., Михальчук Т.В.);
- команда юних рятівників-пожежників в дії: "Вивчаємо правила мінної безпеки" (5-А, Шевчик В.П.)

"Дбаємо про безпеку!"

Чорнобиль - біль і смуток всієї України.
26 квітня 2023 року виповнилося 37 років з дня ядерної
катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, яка розділила наше життя на «до» та «після».

Зі здобувачами освіти Видраницького ліцею було проведено наступні заходи:
- година пам‘яті «Чорнобильські дзвони» (2 кл., Авдіюк В.М.);
- урок пам'яті "Чорнобиль - незагоєна рана України" (3 кл., Лавренюк В.І.);
- відеодайджест «Чорнобиль не має минулого часу, а атом не пробачає помилок» (4-А кл., Томашук О.М.);
- година пам'яті "Дзвони Чорнобиля" (4-Б кл., Наход І.В.);
- урок мужності "Чорнобиль - скорбота пам'яті людської" (5-А кл., Хоцевич Н.В.);
- година спілкування "Чорнобиль не має минулого" (5-Б кл., Кобець Ю.В.);
- урок скорботи "Відчуй Чорнобиль серцем" (6 кл., Полівода Л.П.);
- урок-реквієм "Чорнобиль - код національної трагедії" (7 кл., Дейнека С.С.);
- урок пам'яті "Чорнобиль- невмирущий біль нашого народу" (8 кл., Рудчик С.А.);
- урок памʼяті «Біль Чорнобиля з роками не зникає» (9 кл., Назарук Т.В.).

Чорнобиль - біль і смуток всієї України.

 

 

Юні історики
19 квітня на базі Видраницького ліцею відбувся територіальний етап тур
ніру юних істориків Забродівської громади. У заході взяли участь команди Замшанівського, Річицького та Видраницького ліцеїв.  Перемогу здобула команда Видраницького ліцею у складі Бурка Максима (10кл.), Єременко Іванни (9кл), Михальчук Богдани (9кл.), Назарук Юлії (10кл.) та Сергійчук Катерини (10 кл) під керівництвом Наталії Хоцевич та Василя Авдіюка. Вітаємо переможців та їх наставників і бажаємо подальших перемог та здобутків!

територіальний етап турніру юних істориків
територіальний етап турніру юних істориків
територіальний етап турніру юних істориків
територіальний етап турніру юних істориків
Створюємо благоустрій своїми руками!
Створюємо благоустрій своїми руками!

Створюємо благоустрій своїми руками!
11 квітня спільними зусиллями учнів та працівників ліцею в рамках акції "За чисту Україну"приведено до ладу подвір'я ліцею, впорядковані квітники, прибрано біля сільського Обеліска, на могилах і біля пам'ятних  знаків, вигреблено листя у  шкільному парку, впорядковано смугу перешкод, яка використовуватиметься випускниками на польових зборах. 
Дякуємо всім, хто доклав зусиль до хорошої справи і допоміг зробити маленьку частинку України ще кращою. Мирного нам неба і Перемоги!

Створюємо благоустрій своїми руками!
Створюємо благоустрій своїми руками!
4 квітня - Міжнародний день просвіти

4 квітня - Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки. Бажаючі учні 5-9 класів ліцею взяли участь у написанні радіодиктанту від пса Патрона та ДСНС з безпечної поведінки з мінами та нерозірваними боєприпасами.
Учні ліцею з цікавістю слухали представника ДСНС про забруднення України мінами і вибухонебезпечними предметами та про важливість навчання дітей правил безпечної поведінки.

4 квітня - Міжнародний день просвіти
Пожежна безпека

Пожежна безпека
23 березня для дружини юних рятувальників-пожежних було організовано екскурсію до Видраницької пожежної частини. Учні оглянули пожежну техніку, ознайомилися із пожежним інвентарем, засобами зв'язку та порядком дій під час гасіння пожеж. Юні рятівники дізнались багато нової та корисної інформації щодо пожежно-рятувальної справи. Керівник Ярослав Палій.

 

 

 

Стартувала Всеукраїнська акція «Єдина Україна»
Міністерство молоді та спорту України реалізовує Всеукраїнську акцію «Єдина Україна», спрямовану на формування української громадянської ідентичності серед населення. Онлайн-проєкт покликаний поглибити знання з історії України, розповісти маловідомі факти та сформувати новий погляд на вивчення історії.

Програма 2023 року оновлена і розрахована на 14 днів онлайн-навчання.

Старт проєкту 3 квітня, а зареєструватися можна за посиланням нижче. Запрошуємо до участі у заході. Детальніша інформація про проект за посиланням:
https://t.me/only4ukraine .

Єдина Україна

 

 

 

 

 

Із серцем у дитячих долоньках

Патріотизм виховуємо змалечку. Із любов’ю – для захисників: у Видраницькому ліцеї на занятті гуртка «Природа і фантазія» пройшов  майстер-клас із виготовлення патріотичних листівок.
Із готовими роботами провели маленький ритуал: взяли листівку, зігріли її теплом своїх рук і загадали бажання. Дві маленькі долоньки тримають серце. Це символ любові, віри у краще майбутнє. На листівках є сердечко і наш жовто-блакитний прапор. Ми даруємо їх воїнам, розуміючи, що наші захисники найкращі.  Ми завдячуємо їм життям.

«Природа і фантазія»
«Природа і фантазія»
« Шевченкове слово у віках не старіє»
« Шевченкове слово у віках не старіє»
« Шевченкове слово у віках не старіє»

Тарас Григорович Шевченко - це вічний вогонь, що ніколи не згасне у серцях нашого народу. Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці той вогник любові до Батьківщини, який запалив поет своїми безсмертними творами. Учні початкових класів нашого ліцею долучилися до святкування 209-тої річниці з дня народження Великого Кобзаря. У рамках Шевченківського тижня з метою вшанування видатного сина українського народу було проведено різні тематичні заходи:

Понеділок ( 06.03)

- цікава подорож  життєвими шляхами Великого Кобзаря ( 2-4 кл.), « Маленьким дітям про великого Тараса» ( 1 кл.)

Вівторок (07.03)

- "Шевченкознавча вікторина" (2-3 кл.), проєкт « Тарас Шевченко- геніальний син українського народу» ( 4-а кл.), виконання інтерактивних завдань « Пізнаємо великого генія» ( 4-б кл.)

Середа (08.03)

- літературна вітальня "Шевченка нам не забути " ( 3 кл.), написання диктанту «Шевченків буквар» ( 2 кл.), « Кобзар»( 4-а кл.), виготовлення лепбуку « Вічність і невмируща слава Шевченка»( 4-б кл.)

Четвер ( 09.03)

- прослуховування віршів великого поета покладених на музику (3 кл) , конкурс читців віршів Шевченка, виставка дитячих малюнків до творів Кобзаря  ( 3-4 кл.),  відеочеленж «Кобзар» устами дітей» ( 2, 4 –і кл.), вивчення пісні « Слово Кобзаря» (сл. і  муз. М. Ровенко) ( 2 кл.)

П’ятниця (10.03)

- виставка-інсталяція "Шевченко у моєму житті"( 3 кл.), створення книжки-розмальовки з творами поета «Тарас Шевченко – Великий Кобзар»   (2 кл.) та буклета « Шевченкове слово у віках не старіє» (4-б кл.)

« Шевченкове слово у віках не старіє»
« Шевченкове слово у віках не старіє»
« Шевченкове слово у віках не старіє»
"Весна прийшла!"

"Весна прийшла!"
Зі святом весни та краси привітали хлопці 4-Б класу однокласниць на виховному заході "Весна прийшла!". Діти взяли участь в традиційних українських іграх, творчих конкурсах, виконували цікаві завдання. Також четвертокласники виготовили власними руками подарунки для своїх мам, сестричок та бабусь з нагоди Міжнародного жіночого дня. А на завершення свята учнів чекало солодке частування. Класна керівниця Інна Василівна Наход.

"Весна прийшла!"
Зупинимо булінг разом!

Зупинимо булінг разом!
Профілактика булінгу в учнівському середовищі - необхідна та важлива частина освітнього процесу. Як захистити себе, допомогти товаришеві, самому не стати булером та сформувати правильний алгоритм дій у разі появи складних ситуацій, - дізнавалися учні 5-го класу під час години спілкування "Зупинимо булінг разом!", яку провела класний керівник Наталія Хоцевич.

26 лютого – День кримського спротиву російській окупації .
З метою вшанування мужності і героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території - в

Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, у відстоюванні територіальної цілісності України в ліцеї 26-27.02.2023 р. були проведені заходи під гаслом «Крим – це Україна». 
У шкільній бібліотеці обладнано тематичну інформаційну виставку «Тимчасова окупація Криму: факти і дійсність». У початкових класах відбувся майстер-клас з виготовлення патріотичних листівок «Я люблю Крим». У 5 – 6 класах пройшла історична вікторина «Що я знаю про Крим». Інформаційні хвилинки «Крим і окупація» проводили в 7-8 класах. Учні 5 – 11 класів переглянули документальний фільм «Захист кримського півострова».
 
По закінченню заходів діти змогли зробити висновок, що кожен регіон України неповторний. Ми - єдина країна! Незважаючи на усі негаразди ми усі прагнемо одного – миру, спокою, чистого неба над головою.

26 лютого – День кримського спротиву російській окупації .

День рідної мови у ліцеї: підсумовуємо
Мова - одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.
21 лютого - Міжнародний день рідної мови. До відзначення цього свята долучилася вся шкільна родина Видраницького ліцею. Активну участь у заходах брали учні, вчителі, педагог-організатор, бібліотекар. Цікавим і змістовним був день:
- тематична лінійка "Мово моя рідна, мово калинова";
- виставка книг у бібліотеці "Живи прекрасна наша мово!";
- тематичні уроки;
- виховні години "Чарівні звуки, рідне слово - моя сердечна українська мова";
- презентація для учнів 5-8 класів.
Заступник з навчально-виховної роботи Лукашук В.П.

День рідної мови у ліцеї:
"Буду жити! Геть думи сумні!"
"Буду жити! Геть думи сумні!"

"Буду жити! Геть думи сумні!"
25 лютого виповнюється 152 роки з дня народження видатної української письменниці, перекладачки та культурної діячки Лесі Українки. 
Ця дата стала днем вшанування пам'яті талановитої поетеси, яка всім серцем любила Україну. Леся Українка зробила неоціненний внесок в українську літературу, а на її творах виросло не одне покоління українців.
У творчій спадщині поетеси - патріотичні та любовні вірші, драми, поеми, збірки українського фольклору, публіцистичні твори. Леся дуже цікавилася українською народною творчістю. Завдяки її роботі вдалося зберегти чимало творів.
Пропонуємо вашій увазі найпопулярніші цитати з її творчості:
   "Ту брехню, що справдиться, всі правдою зовуть."
   "Мене любов ненависті навчила."
   "Будь проклята кров ледача, не за рідний край пролита."
   "Земля не пекло, люди не прокляті, і радощі не гріх, а Божий дар."
   "Терпіть кайдани - то всесвітський сором, забуть їх, не розбивши, - гірший стид."
   "Чесний покриву не потребує."
   "Хто на розпутті прожив все життя, не піде ні в рай, ані в пекло."
   "Сором мовчки гинути й страждати,
Як маєм у руках хоч заржавілий меч."
   "Ні, я хочу крізь сльози сміятись,
    Серед лиха співати пісні,

    Без надії таки сподіватись,
    Жити хочу! Геть, думи сумні!"

Читаймо і вивчаймо творчу спадщинину нашої великої землячки! 
У бібліотеці ліцею наші учні зможуть ознайомитись з  творчістю та біографією Лесі Українки та оглянути книжкову виставку "Славетна дочка України".

"Вистояли - переможемо!"
24 лютого виповнюється 365 днів від початку злочинного повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку москва розпочала проти України 9 років тому з окупації Криму у 2014 році.
Українці вистояли й довели свою спроможність перемагати російську військову агресію. У лютому 2022 року чимало політиків на Заході були переконані, що ми не вистоїмо проти цієї навали. Але за рік великої війни Збройні сили України захистили Київ, вигнали окупантів з півночі України, провели успішні Харківську та Херсонську наступальні операції.

Сьогодні Україна ефективно стримує російську збройну агресію завдяки зусиллям на військовому, дипломатичному, інформаційному фронтах, а також потужній міжнародній допомозі. Ми боротимемося, доки не звільнимо від окупанта останній сантиметр української землі. Тож наше суспільство має й надалі залишатися консолідованим для перемоги над агресором і розбудови демократичної правової держави в сім’ї європейських народів.

Від 2014 року Україна бореться за суверенітет і соборність. Російський агресор тимчасово окупував окремі українські землі. Але всі вони обов’язково будуть звільнені. Україна переможе ворога й відновить територіальну цілісність.
(За матеріалами Українського інституту національної пам'яті)

"Вистояли - переможемо!"
День рідної мови. 
День рідної мови. 

Мова - душа народу

До Міжнародного дня рідної мови у ліцеї організовано та проведено низку заходів, спрямованих на популяризацію, вивчення та утвердження української мови як державної. Також оформлено книжкову виставку "Мово моя Українська, Мово моя Материнська". На жаль, надто дорогою ціною до українців приходить розуміння, що мова має значення. Має значення для всіх, хто називає себе народом України. Бережімо мову, плекаймо мову, ровиваймо мову! Розмовляймо українською!

 

До Дня рідної мови для третьокласників було проведено урок-КВК "Я люблю рідну мову" з цікавими завданнями та пізнавально-розвиваючими вправами. Класний керівник: Валентина Лавренюк.

 

День рідної мови. 
Тематичний лепбук до Дня рідної мови виготовили учні 4-А класу під керівництвом класного керівника Оксани Томашук. Також ознайомились з історією появи свята, дізнались цікаві факти про українську мову, вправлялись у відгадуванні мовних загадок, складали прислів'я.

До Дня рідної мови у 6 класі було проведено годину спілкування на тему: "Мови нашої слова наче музика жива". Учні розширили свої знання про красу і неповторність української літературної мови. Класний керівник: Олександра Палій.

 

Бережемо пам'ять про Героїв
Годину спілкування з п'ятикласниками на тему "Ми будемо довго пам'ятати і вам забути не дамо", присвячену пам'яті Героїв Небесної Сотні під час революції Гідності у 2014 році, провела класна керівниця Наталія Хоцевич.

День рідної мови. 
День рідної мови. 
герої
UNICEF  "Школа у коробці"

Вдячні за підримку!
Завдяки сприянню громадської організації "Молодіжний центр Волині"в рамках проєкту  від UNICEF  "Школа у коробці" ліцей отримав два набори канцелярського приладдя. У набори для навчання та розвитку входять таблиці, абетки, надувні глобуси, персональні дошки для малювання, крейда, олівці, лінійки і ще ряд корисних речей. Один бокс має вагу близько 48 кілограмів та розрахований на 40 учнів. Дані матеріали призначені для використання як у звичайному режимі навчання так і в укритті.

UNICEF  "Школа у коробці"
День пам'яті Героїв Небесної Сотні
День пам'яті Героїв Небесної Сотні
День пам'яті Героїв Небесної Сотні

День пам'яті Героїв Небесної Сотні
З метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні в ліцеї відбулась лінійка-реквієм "Вічна пам'ять Героям...". Ми повинні завжди пам'ятати, кому зобов'язані збереженням незалежності рідної країни та відстоюванням європейських цінностей. Також у фоє оформлено "стіну" пам'яті, де учні можуть побачити портрети загиблих Героїв, дізнатися, звідки вони та прочитати їх життєві гасла.  Додаткову інформацію можна дізнатися  у бібліотеці, де оформлено виставку "Слава Небесній Сотні!".
Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко сказав сьогодні наступні слова: "Для нас, особливо під час війни, важливо не забувати з чого все починалося. Це була фактично перша битва російсько-української війни, битва за наші цінності, за європейське майбутнє та свободу". Цілковито згідні з цим твердженням. Слава Україні та її Героям!

Доброчинність завжди в тренді!
17 лютого відбувся благодійний ярмарок "Разом до ПЕРЕМОГИ". Солодощі, пиріжки, торти, перекладанці, печиво, трубочки, чизкейки, кекси, піцу, тістечка, каву, чай, солодку вату, сувеніри, вироби з дерева, шкарпетки, мед, вазони, екосумки - і ще безліч смакоти та поробок можна було придбати на ярмарку. Завдяки активній участі учнів та батьків колектив ліцею вкотре переконався, що разом - ми сила! У підсумку зібрали 40 тисяч гривень на потреби ЗСУ. 
Дякуємо за кожну гривню, за вашу працю та небайдужість учням, батькам, працівникам ліцею, односельчанам та гостям. Нехай Господь воздасть сторицею кожному за вклад у спільну справу й подарує Україні перемогу та мирне небо! Пам'ятаймо: поки ми переймаємось долею всієї країни, а не лише власною, - нашу націю не здолає жоден ворог. Слава Україні!

Доброчинність завжди в тренді!
Доброчинність завжди в тренді!
Доброчинність завжди в тренді!
Доброчинність завжди в тренді!
День книгодарування!

День книгодарування!

14 лютого учні та вчителі нашого ліцею долучились до популяризації Міжнародного дня книгодарування та поповнили книжковий фонд бібліотеки ліцею на 38 книг. Завдяки цьому учні молодших класів отримали можливість ще більшого вибору літератури для читання. Адже ми всі добре знаємо, що найкращим джерелом знань та творчості є книги, які тренують пам'ять, розвивають уяву, формують характер, розширюють словниковий запас та підвищують інтелектуальний рівень. Підтримуймо українські книги! Читаймо українською!

Безпека в інтернеті.

Протягом тижня до Дня безпечного інтернету в ліцеї було проведено низку заходів, серед яких популяризація правил безпечного користування мережами, нагадування та ознайомлення з алгоритмом дій, коли ти стаєш жертвою кібербулінгу чи інтернет-шахрайства, та як уникнути цього. Для учнів 5-6 класів було проведено тестування "Чи знаєш ти правила безпечного користування інтернетом?" та вікторину "Я і безпека в інтернеті".

Безпека в інтернеті.
Безпека понад усе!

Безпека понад усе!

30 грудня представники національної поліції провели зустрічі з учнями 9, 11 класів, під час яких поінформували про необхідність дотримання комендантської години та безпечних правил поведінки на період різдвяно-новорічних свят, попередили про можливі телефонні та інтернет-шахрайства, а також надали інформацію про умови вступу до закладів вищої освіти МВС України.

Безпека понад усе!
А на Різдво твори добро!
А на Різдво твори добро!
А на Різдво твори добро!

А на Різдво твори добро!

Ось і завершено ще одну благодійну акцію у ліцеї "Різдвяні подарунки дітям Херсонщини".  Дуже хочеться подякувати всім, хто не шкодує зусиль, коштів і часу, для добрих справ; не замислюється над тим, чи потрібно це, а просто робить. Щиро дякуємо учням, батькам, вчителям, які спільними зусиллями підготували 159 солодких подарунків, запакували і написали чи намалювали свої побажання дітям, які відчули війну упритул, які втрачають своє безхмарне дитинство, але не повинні втратити віру в перемогу добра і справедливості.

З прийдешнім Різдвом! 

Бажаємо вам затишної атмосфери і казкового теплого вечора! Нехай свято подарує багато приємних емоцій і довгоочікуваних зустрічей! Спокою вам, тепла, світла і миру в душі!

Нехай з вами трапляються чудеса і щасливі події!

З прийдешнім Різдвом! 
bottom of page